Sipariş İptal ve İade - LUXViTRiN
Üye Girişi Üye Ol
 

Sipariş İptal ve İade

GENEL İADE BİLGİLERİ

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre, yaptığınız alışverişlerde “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı”nız bulunmaktadır. Ürünü/Ürünleri, paketi teslim almanızdan itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Herhangi bir iade talebiniz söz konusu olduğunda teslimattan sonraki 14 gün içinde bu talebinizi kesinlikle destek@luxvitrin.com adresine e-mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. 

Sebep Göstermeden Cayma Hakkıyönetmeliğine göre iadesi yapılacak ürünün tekrar satışa sunulabilir nitelikte olması şarttır. Orijinal ambalajı açılmış veya tahrip edilmiş ürünler iade edilemez. Üründe ve/veya ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma, eksik ve benzeri haller söz konusu olduğunda, ürün teslim edildiği andaki haliyle iade edilmediğinde ve tekrar satışa sunulabilir halde bulunmadığında firmamız ürünü iade almayacak ve ürün bedelini iade etmeyecektir. 

Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” kullanılarak yapılan iade işlemlerinde tüm kargo bedeli müşteriye aittir. Kargo ücretinin alınmadığı "Bedava Kargo" kampanyalarından yararlanılarak yapılan alışverişlerde ürünün iade edilmesi durumunda kargo ücreti müşteriden alınacak, dolayısıyla kargo ücreti ürün bedelinden düşülecek şekilde müşteriye geri ödeme yapılacaktır. 

Müşterilerine her zaman en iyi hizmeti garanti eden LUXViTRiN'in bir kısım gönderilerinde "
Güvenlik Etiketi" uygulaması bulunmaktadır. Bu etiketin bulunduğu ürünlerde, etiketlerin açılması halinde "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" kullanılamaz ve ürün iade edilemez. 

Belirtilen süreçlerin sonunda ürün iade alımı ve geri ödeme ile ilgili onay verilmesi durumunda 10 iş günü içerisinde alışveriş yaptığınız kredi kartınıza ilgili bakiye iade edilir. Bankanıza ve LUXViTRiN'den alışverişiniz esnasında kullandığınız kredi kartına bağlı olarak, iadenizi kredi kartı ekstrenizde görmeniz 10 iş gününü bulabilmektedirBanka kartı (bankamatik ve visa electron benzeri debit kartlarile yapılan alışverişlerle ilgili olarak yapılan geri ödemeler ise ilgili bankaların prodesürleri nedeniyle 30 güne kadar uzayabilmektedir.

İade için gönderilen ürünler sadece firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile gönderilebilmektedir. Bunun haricinde yapılan iade gönderimleri kesinlikle kabul edilmemektedir. Detaylı bilgiyi iade ile ilgili bilgi verirken destek departmanımızdan alabilirsiniz. 


“SEBEP GÖSTERMEDEN CAYMA HAKKI” KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

•  Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar 
•  Niteliği itibarıyla; hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler
•  Her türlü Kozmetik Ürünü
•  İç Giyim Ürünleri
•  Her Türlü Kişisel Bakım Ürünü
•  Her türlü yazılım ve programlar
•  DVD, VCD, CD ve kasetler
•  Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
•  Taşınabilir Bilgisayar ve Masaüstü Bilgisayar (Ürünün arızalı ve ayıplı çıkması durumu haricinde), orijinal işletim sistemi kurulduktan yani bilgisayar kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır. 

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süresi 30 gündür. Bu durumda ürün teslimatından itibaren 30 gün içinde iade talebinizi  destek@luxvitrin.com  adresine e-mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedirÜrün tarafımıza ulaştıktan sonra Tedarikçi Firma tarafından incelenecek, sorunun kullanımdan doğan bir hata olmadığı ve ürünün kendisinden kaynaklandığı tespit edilirse iade işlemi onaylanacak ve ürün bedeli müşteriye geri ödenecektir. 

Yapılacak tüm iade işlemlerinde, ürüne ait paketi Luxvitrin sipariş numarası ile Luxvitrin’in “İletişim” bölümünde bulunan adresine gönderiniz. Pakete ürüne ait faturayı da eklemeyi unutmayınız. 

Ürünün faturasının kurumsal fatura olduğu durumda iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” olarak kesilmiş bir “İADE FATURASI” göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenmiş sipariş iadeleri “İADE FATURASI” olmadan kabul edilmemektedir. 

Sevkiyat sırasında zarar görmüş olduğunu düşündüğünüz paketleri, teslimatı yapan kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Üründe herhangi bir zarar varsa, kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim aldığınız anda kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş sayıldığınızı unutmayınız.


Özel Koşullar
  • Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkisi eşliğinde paketinizi açıp kontrol ediniz. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış, ıslanmış vb. olan paketlerde beklenmedik bir durum veya sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayınız, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketin kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayınız.

  • Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, kullanımdan dolayı zarar görmüş ve ambalajı açılmış ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.   


SİPARİŞ İPTAL BİLGİLERİ

Verdiğiniz siparişleri “Hesabım” bölümünde yer alan "Siparişlerim" başlığı altında kontrol edebilirsiniz.

Eğer bir siparişinizi iptal etmek isterseniz; bu sipariş, “Sipariş Paketleniyor” ya da “Kargoya VerildiSTATÜSÜNDE DEĞİLSE, iptal talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi, “Destek” bölümünden mesaj göndererek ya da  destek@luxvitrin.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.Tüm Hakları Saklıdır © Derin Deneyim Reklam ve Organizasyon Hiz. Tic. Ltd. Şti. Gizlilik Sözleşmesi   Kullanım Şartları   İletişim
E-Posta
Parola
Parola Tekrarı

İsim
Soyisim
Doğum Tarihi
Cinsiyet
Öğrenim Durumu

Üyelik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum
LUXViTRiN Duyuru Listesine Katılmak İstiyorum.
E-Posta
Parola
Beni hatırla    Parolamı Unuttum
E-Posta
Lütfen LUXViTRiN hesabınıza ait E-Posta adresinizi giriniz.
Parola hatırlatma mesajı adresinize gönderilecektir.
Ürün sepete eklendi...
Sayfa başına dön...